Vrácení zboží

Vrátit zboží reklamačnímu oddělení

Pokud nemáte prodejnu po ruce, můžete zboží poslat přímo reklamačnímu oddělení. V tomto případě postupujte následovně:

1 .Vyplňte a vytiskněte si Odstoupení spotřebitele od kupní smlouvy. Údaje potřebné k vyplnění najdete na faktuře.


2 . Uveďte zboží do původního stavu. V tomto případě vám vrátíme plnou cenu zboží.

3. Zboží pečlivě zabalte, abyste předešli jeho poškození během přepravy. Ideální ho zabalte do původního obalu. Nezapomeňte přibalit podepsané odstoupení od kupní smlouvy.


Zboží zašlete na naše reklamační oddělení:

bg s.r.o. - Reklamační oddělení
Nemčianska cesta 715
97401 Banská Bystrica - Nemce
Slovensko


Často kladené otázky

Co znamená Odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu?

Pokud jste výrobek zakoupili v našem internetovém obchodě jako spotřebitel (nemáte na faktuře uvedené IČO), ust. § 7 a násl. zákona č. 102/2014 Sb. o ochraně spotřebitele při prodeji na dálku právo bez udání důvodu odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží.

Toto své právo můžete využít ve chvíli, kdy vám výrobek z nějakého důvodu nevyhovuje nebo neodpovídá vašim představám.

Výrobek je zakoupen na IČO, mohu odstoupit od kupní smlouvy?

V případě, že jste podnikatelem, tzn. právnickou osobou či osobou, která zboží objednala v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání, zákonná možnost Odstoupení od kupní smlouvy v průběhu 14 dní od nákupu se na vás nevztahuje.

Musím zboží vrátit v nepoškozeném obalu?

Obal není předmětem koupě ani součástí koupené věci. Přesto máme právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou pak zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží.

Co když se zboží při používání poškodil?

Výrobek můžete vrátit, i když je částečně poškozen. V případě, že kupující odstoupí od kupní smlouvy a doručí prodávajícímu zboží se sníženou hodnotou, který je použit, poškozený a / nebo neúplný je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady v souladu s ust. § 457 a § 458 občanského zákoníku SR, které vznikly v souvislosti s opravou zboží a jeho uvedením do původního stavu, protože ve smyslu § 10 odst. 4 zák. č. 102/2014 CFU spotřebitel odpovídá za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku takového zacházení se zbožím, které je nad rámec zacházení potřebného ke zjištění vlastností a funkčnosti zboží.

Jak se počítá lhůta 14 dní?

Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních, a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. Pokud si zákazník převezme zboží v pátek, doba pro odstoupení se počítá od soboty včetně).

Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odeslány. Lhůta pro odstoupení se tak považuje za zachovanou, pokud spotřebitel v jejím průběhu odešle podnikateli oznámení, že od smlouvy odstupuje.

Jaké dokumenty je třeba přiložit?

V případě, že výrobek budete vracet na prodejnu, nezapomeňte přinést dokument, který potvrdí, že jste zboží zakoupili u nás a usnadní nám identifikaci daného zboží a požadavek.

V případě, že budete výrobek posílat přímo na reklamační oddělení doporučujeme přiložit také vyplněný formulář Odstoupení spotřebitele od kupní smlouvy a kopii nákupního dokladu, který jste obdrželi při nákupu.

Kdy mi vrátíte peníze?

Peníze za zboží zašleme na váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vráceného zboží zpět na naše reklamační oddělení (případně, pokud prokážete, že vrácené zboží nám už byl odeslán) . Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího.

Na který zboží se nevztahuje právo na odstoupení od kupní smlouvy v průběhu 14 dní od nákupu?

Pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou jinak, spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy, jejímž předmětem mimo jiné jsou:

poskytnutí služby, pokud se jí poskytování začalo s výslovným souhlasem spotřebitele a spotřebitel prohlásil, že byl řádně poučen o tom, že vyjádřením tohoto souhlasu ztrácí právo na odstoupení od smlouvy po úplném poskytnutí služby, a pokud došlo k úplnému poskytnutí služby,
prodej zboží zhotoveného podle zvláštních požadavků spotřebitele, zboží vyrobeného na míru nebo zboží určeného speciálně pro jednoho spotřebitele,
prodej zboží, které podléhá rychlému snížení jakosti nebo zkáze,
prodej zboží uzavřeného v ochranném obalu, který není vhodné vrátit z důvodu ochrany zdraví nebo z hygienických důvodů a jehož ochranný obal byl po dodání porušen (např. krmivo)
Doplňková výživa a ostatní přípravky určené k užívání a zboží osobní hygieny jsou klasifikovány jako zboží, které po otevření nelze vrátit a proto musí být tento druh zboží v původním neporušeném obalu, nepoškozené a nepoužité.
Výjimkou jsou případy, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno>

Více informací naleznete také v Obchodních podmínkach

Ověřeno našimi zákazníky

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

V tomto obchodě jsem objednala krmení pro papoušky poprvé. Z doručením i komunikaci , jsem naprosto spokojená.

Overený zákazník,

Rychlé dodání Široký výběr

Overený zákazník,

Jako vždy rychlé a snadné nakupování :-)

Overený zákazník,

KLECE

Široký výběr klecí v různých designech

ZOBRAZIT
Najrýchlejšie dodanie Najrýchlejšie dodanie

KRMIVO

Kvalitní krmivo je základ zdravého života

ZOBRAZIT
Najrýchlejšie dodanie Najrýchlejšie dodanie

HRAČKY

Zpestřete im život pestrými hračkami

ZOBRAZIT
Najrýchlejšie dodanie Najrýchlejšie dodanie

KŠÍRY

Procházka do přírody nebo na výlet Vaší zahradou

ZOBRAZIT
Najrýchlejšie dodanie Najrýchlejšie dodanie

STOJANY

Útočiště a místo pro odpočinek a zábavu

ZOBRAZIT
Najrýchlejšie dodanie Najrýchlejšie dodanie

DEZINFEKCE

Hygiena se spojuje se zdravým životem

ZOBRAZIT
Najrýchlejšie dodanie Najrýchlejšie dodanie